Nasze forum ogólnotematyczne duluxletscolor.pl

Pełna wersja: Samochody dla firmy – lepszy leasing czy kredyt?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim! Zakładam nową filię firmy na drugim końcu Polski, wobec czego też potrzebuję nowch pojazdów dla przedstawicieli handlowych. Inwestycja w samochody wiadomo, że tania nie jest, dlatego też rozważam opcję wzięcia samochodów na kredyt, albo w leasing. Przeglądałam już rózne oferty i powiem szczerze, że mi osobiscie ciężko jest się rozeznać. Może Wy wiecie więcej na ten temat? Kto by coś polecił?
Kochana, myślę, że kredyt zupełnie się nie opłaca i już Ci mówię dlaczego. Przede wszystkim procedury kredytowe są o wiele za długie i po prostu nim Twoi przedstawiciele handlowi wyjadą w teren, to możesz już ponieść znaczne straty. To rzecz pierwsza. Rzecz druga, jak już przez te wszystkie procedury przejdziesz, załatwisz każdy papier, to nigdy nie masz pewności, że ten kredyt dostaniesz. Dlatego leasing jest według mnie dużo lepszą opcją, na pewno dużo pewniejszą.
Ja osobiscie również bardziej polecałbym leasing samochodów. Przede wszystkim kredyt wychodzi zncznie DROŻEJ, a chyba każdy przedsiębiorca lubi zapłacić mniej za cokolwiek, prawda Smile Gdzieś kiedyś czytałem, że nawet kilkanaście tysięcy więcej zapłacisz za samochód, który bierzesz na kredyt. Odpowiedź więc myślę nasuwa się sama.
Ja się właśnie tak naciąłem. Posłuchałem innego znajomego, który brał swoją flotę busów w kredyt i sam wziąłem pożyczkę… skończyło się tak, że spłacam horrendalne sumy, a on splajtował. Dzisiaj już wiem, że bym drugi raz tego błędu nie popełnił tylko bym wziął swoje pojazdy w leasing.
To chyba już mniej więcej wszystko mam jasne Smile Dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam wszystkich!
Przekierowanie